Electroalfa

Posturi disponibile

Doresti sa fii printre cei mai buni? Inseamna ca deja avem ceva in comun.

La Electroalfa succesul se invata, rezultand din anduranta unor performante exceptionale. Dorim sa avem alaturi de noi oameni de prima clasa, a caror eforturi deosebite in slujba echipei si a clientilor nostri sa construiasca un mediu in care potentialul uman se transforma, zi de zi, intr-o noua reusita.

Director Zonal Vanzari
Aplica online pentru acest job >
Divizia/ Departament Vanzari
Locatie Cluj-1 post; Timisoara- 1 post; Bucuresti- 1 post
Responsabilitati
  • Are in responsabilitate realizarea targetului stabilit pentru zona arondata
  • Identifica oportunitati in zona de piata data in responsabilitate, pe care le monitorizeaza atent
  • Cauta in permanenta cele mai eficiente canale si modalitati de prezentare a produselor si solutiilor oferite de companie
  • Participa la licitatii, negociaza si semneaza oferte si contracte comerciale cu clientii, in limite de competenta prestabilite
  • Constituie/ actualizeaza baza de date clienti pentru zona arondata
Cerinte
  • Absolvent de studii superioare in domeniul electric
  • Experienta de lucru relevanta cu firme din domeniul furnizarii de energie si firme autorizate ANRE
  • Capacitate de invatare si asimilare rapida
  • Abilitati de lucru in echipa, dar si de a lucra independent
  • Capacitate buna de comunicare (scris si verbal) si relationare
  • Abilitati de comunicare- scris si verbal- in limba engleza
  • Permis de conducere categoria B
Inginer echipamente joasa si medie tensiune
Divizia/ Departament Export
Locatie Bucuresti
  • Gestionarea bazei de date clienti externi
  • Activitati de prospectare a pietei externe
  • Analiza si realizarea ofertelor tehnico-comerciale
  • Realizarea corespondentei cu clientii externi actuali sau potentiali
  • Filtrarea cererilor de oferta primite
  • Vizite si intalniri cu clientii
  • Beneficii:
  • Posibilitatea de dezvoltare si formare intr-o echipa de specialisti
  • Cursuri tehnico-comerciale
  • Cursuri de negociere si vanzari
Cerinte
  • Absolvent facultate in domeniu inginerie electrica/ energetica
  • Experienta in ofertarea de echipamente de joasa si medie tensiune
  • Experienta in relationarea cu clientii
  • Cunostinte foarte bune de limba engleza (cunoasterea limbii franceze poate fi un avantaj)
  • Initiativa si disponibilitate pentru deplasari in Romania si strainatate (targuri si expozitii de profil, clienti externi, etc.)
  • Permis conducere categoria B
Inginer proiectant mecanic
Divizia/ Departament Confectii Metalice
Locatie Botosani
  • Inginerul proiectant face parte din echipa de elaborare a proiectului , raspunde de realizarea la termen si in conditii de calitate a lucrarilor care ii sunt incredintate;
  • Analizeaza tema de proiectare (sau Caietul de Sarcini) impreuna cu Responsabilul de proiect si participa la completarea acesteia;
  • Aduce la cunostinta responsabilului de proiect orice modificare a cerintelor initiale din tema de proiectare aparuta pe parcursul elaborarii proiectului
  • Participa la corelarea proiectului cu proiectele pentru alte specialitati:tehnologie,echipamente electrice,cablaje si mecanisme
  • Raspunde de intocmirea documentatiei stabilite de Responsabilul de proiect pe fiecare etapa de proiectare
  • acorda asistenta tehnica la uzinarea subansamblelor precum si la montarea, verificarea si punerea in functiune a echipamentelor si produselor
  • Aduce la cunostinta Responsabilului de proiect neconformitatile de proiectare constatate si executa modificarile de proiect care rezulta din modul de tratare a acestora.
Cerinte
  • Absolvent studii superioare de specialitate-TCM, Mecatronica,MU
  • Experienta relevanta in domeniu (3-5 ani) in activitatea de proiectare mecanica pentru produse industriale (sau disponibilitate pentru aceasta activitate)
  • Absolvent cursuri specifice de specializare
  • Foarte bune cunostinte utilizare PC:MS Office (Word, Excel),SolidWorks, AUTOCAD(2D)
  • Experienta in proiectarea 2D si sau 3D
  • Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj
  • Abilitati de comunicare, cooperare, spirit de echipa.